Uzgajivači trenutno ovise o prirodnoj sposobnosti apsorpcije stelje koju upotrebljavaju (najčešće se radi o izrezanoj slami, drvenoj strugotini, granulama itd..) pri tovu ili ostaloj vrsti uzgoja u stelji. Sposobnost apsorpcije stelje ovisi o mnogo čimbenika, na primjer, o ukupnim klimatskim uvjetima, sveopćem zdravlju životinja, tehničkim uvjetima zgrade, sustavu napajanja itd.
Apsorpcija traje tridesetak dana od stavljanja stelje. Nakon toga stelja je mokra i u takvim uvjetima dolazi do brže razgradnje životinjskog gnoja, naročito hidrolize mokraćne kiseline pri čemu se povećava sadržaj amonijaka u zraku. Ta povećana koncentracija također može u nekim slučajevima oštetiti dišne organe životinja.
Kako bi se poboljšala mikroklima, te neutralizirali ostali nepovoljni higijenski čimbenici, predlažemo da se na pod stavlja Zeoclean – neotrovan, anorganski materijal koji ne nadražuje i koji nije bakteriološki kontaminiran.
Predloženo rješenje bilo bi korištenje svojstva upijanja, ionske izmjenjivosti ZeoCleana, kao i njegovu selektivnost u odnosu na NH4+.